Whatsapp Canlı Destek Butonu

İç mekan dekorasyonuna katkılarının yanında, tepeden inen lambalara oranla gözü çok daha az yorar. Lambaderlerin arkanızda ya da yanınızda kalacak şekilde konumlandırılması önemlidir. Böylece ışık doğrudan gözümüze gelmeden ortamı aydınlatacağı için daha az yorgunluk ve baş ağrısı yapacaktır.

Oturma odasında koltuk takımınızın yanında ya da arkasında, tekli koltuğun yanında, boş bir köşede, yanında bir sehpa ile ya da televizyonun bulunduğu duvarın iki köşesinde kullanabilirsiniz. Oturma odasında az kullandığınız renkler ile lambaderleri aynı renkte seçerek renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Örneğin; perde, halı ya da kırlentlerin renginde lambader modeli tercih edebilirsiniz.

Yatak odasında yatağınız baş tarafındaki duvarın iki köşesinde, karşı duvarın köşelerinde ya da tekli koltuğunuz varsa onun yanında kullanabilirsiniz. Yatak odanızda da lambaderinizi, ortamda az kullanılan renklerden seçerek, bir ahenk yaratabilirsiniz. Yatak odasında yeşil, mor ve açık mavinin sizi rahatlatacağını göz önünde tutarak lambader modeli tercih edebilirsiniz. Yatak odası için bir alternatif de; kullanmadığınız bir renk seçip; ahşap gövdeli, renkli başlıklı lambader ve onunla uyumlu renkte abajurla birlikte kullanabilirsiniz.

Diğer odalarda, odanın renk yoğunluğuna göre tercih yapmak doğru olacaktır. Sakinlik isteyenler için rahatlatıcı renkler olan yeşil, mor, pembe ve açık mavi lambader modelleri, heyecan isteyenler için sıcak renkler olan sarı, kırmızı ve turuncu lambader modelleri ya da bunlara ek olarak nötr renkler olan siyah, gri ve beyaz renklerde lambader modellerini tercih edebilirsiniz.

Küçük bir salon ya da oturma odasının sade dekoru, mobilyalar arasına atılacak renkli ya da taşlı, dekoratif bir lambader ile hareketlendirilebilir. Üstelik yer lambaları, küçük ve dar mekanlara fazla yer kaplamadan şıklık katıyor. Sade, beyaz mobilyalar arasına desenli ya da kırmızı gibi çarpıcı renklerin kullanıldığı şapkalı lambaderler gösteriş katacaktır.

Sert ve köşeli mobilyalar, kare ya da dikdörtgen hatlar, salonlarda hakimiyet kurduğunda dekoratif öğelerle mekanı yumuşatmak gerekir. Mekanı yumuşatmak için en etkili yöntem silindir, dairesel yada yuvarlak hatlar kullanmaktır. Köşeli hatlara sahip mobilyalarınız arasına, renk uyumuna da dikkat ederek silindir bir lambader yerleştirdiğinizde salonunuz çok hoş ve modern görünecektir. Aynı zamanda mekanı daha sıcak bir hale getirmek için ahşap lambaderler oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Özellikle geniş salonlarda salonun bir köşesini merkeze almak gerekir. Salona ilk kez girenler, hoş bir köşeyi merkeze aldığında salonu daha şık görecektir. Geniş salonlarda mobilyalarınız arasında bir köşeye, taş süslemeli, dekoratif ve gösterişli tasarıma sahip lambader ekleyerek, salonun merkezini belirleyin. Bu, geniş salonunuzda zarif ve yumuşak bir etkiye yol açacaktır.

Hem kullanışlı hem de gösterişli bir çalışma odasına sahip olmak istiyorsanız, masa lambası yerine lambader tercih edin. Masa lambası tarzında, çalışma odalarına uygun lambaderler ile şık bir çalışma köşesi yaratın.

Kısa film çekenler için lambader dramatik aydınlatmada çok iyi sonuçlar verir. Binlerce Lira verip ışık sistemi satın almak yerine birkaç noktaya koyacağınız lambader ile doğru bir ışık elde edip, şahane filmler çekebilirsiniz.
Romantizme katkısı da göz ardı edilmemelidir.

 

mozaik lamba,otantik lamba,el yapımı lamba, türk lambaları, mozaik avizeler, mozaik aplikler ,mozaik sarkıt , mozaik masa lambaları , mozaik ayaklı lambalar , telkari lambalar , telkari avizeler , lazer kesim aydınlatmalar , dekoratif aydınlatmalar , osmanlı lambaları , üfleme camlar , avize imalatçıları , fenerler , lambader , avize , masa ambası , aplikler , sarkıt lambalar , Turkish mosaic lamp , Hand made lamp